Реал Мадрид остана извън топ 8 в Шампионската лига, но сега продължава битката за върха в Ла Лига, откъдето е само на точка преди този кръг. Намира се в серия от пет поредни победи в първенството, побеждавайки с по 2:0 като гост Виляреал и у дома Леванте в последните два кръга. Реал спечели 9 от 10-те си домакинства този сезон в шампионата.
Шест визити без отбелязан гол за РайоМеждувременно Райо Валекано се приближава към зоната на изпадащите и вече е само на точка от нея. Драстично спадна и формата му като гост, след като дори не отбеляза гол при последните си шест гостувания в Ла Лига, губейки пет от тях. При последното отстъпи с 0:3 на Селта.
Прогноза: -1.5 АХ за Реал, Реал да бие със суха мрежаРеал Мадрид изглежда, че ще, а и трябва да, се справи у дома с Райо Валекано. Гостите не са във форма и не бих се изненадал, ако в поредна визита не вкарат гол или допуснат поне два гола във вратата си.

















