Хофенхайм категорично вече е в удобна позиция за спасение, но все още ще иска да прибави точки към актива си. Това може да се случи при визитата на Санкт Паули.
Домакините са в криза
В доста неподходящ момент от сезона иначе стабилния тим на Александер Блесин прави серия от мачове без победа, като едва в последния кръг спря и поредицата от поражения. За моментното състояние на Паули обаче имам съмнения дали домакински мач е най-доброто решение. Хофенхайм набра самочувствие, след като няма загуба вече в 4 поредни мача. Очаквам, че хората на Кристиян Илцер отново ще си тръгнат с някакви точки от Хамбург.
Двубоят между отборите на Санкт Паули и Хофенхайм е изключителна важност и за двата отбора, в битката им за оцеляване. В последните мачове домакините трудно бележат голове, което ме навява на мисълта, че няма да има много голове в мача. Хофенхайм позабрави слабия старт на сезона и сега е в добра позиция за спасение. Гол гол е добра прогноза, въпреки сложността на мача.