Бетис попари Реал Мадрид през уикенда за домакински успех с 2:1. В Лигата на конференциите дотук обаче не е много убедителен. Дори груповата фаза не мина много лесно и победите му в нея бяха пестеливи, с по гол разлика. После на 1/16 финалите избухна с 3:0 като гост на Гент, но пък загуби реванша с 0:1 у дома.
Витория Гимараеш се доказа като труден противникВитория Гимараеш се представя доста добре дотук в турнира и още е без загуба. Завърши втори и зад първия Челси в класирането на груповата фаза след четири победи и две равенства. Преди този двубой е без загуба в последните си пет мача на местно ниво, в които допусна само един гол, който бе при равенството 1:1 като гост на Порто.
Прогноза: +1.5 АХ за ГимараешБетис не впечатли особено дотук в турнира, за разлика от Витория Гимараеш. Португалците въобще не са лесни за побеждаване, което очаквам да го покажат и в предстоящия двубой.