Вечно дерби на финал! ЦСКА срази Балкан и си осигури мач с Левски

0
Брандън Йънг, ЦСКА БК
LAP.bg

Вечното дерби ЦСКА – Левски ще бъде големият финал на Купата на България по баскетбол. „Армейците“ надвиха драматично Балкан Ботевград с 82:80 във втория полуфинален двубой в „Арена София“.

Двубоят започна с размяна на кошове, но Балкан поведе с 14:6. Ботевградският тим успя да съхрани аванса си до края на първата част, след която водеше с 22:14.

ЦСКА стартира силно втората четвърт и се доближи само на две точки от Балкан при 20:22. До края на частта двата отбора пазеха близка разлика, а преди почивката Балкан водеше с 38:34.

След като ограничи Балкан до само 8 точки през третия период, ЦСКА поведе с 55:46 преди заключителните 10 минути.

Балкан бе забравил слабата трета четвърт и стартира заключителната част със серия от 8:2, с която се доближи до ЦСКА – 54:57. Драмата дойде в самия край на четвъртата четвърт – 54 стотни преди финалната сирена капитанът на Балкан Димитър Димитров вкара от средно разстояние, за да изравни – 72:72, вкарвайки двубоя в продължения.

След две и половина игрови минути в продължението на двубоя Балкан поведе със 76:72. А в самия край имаше още драма – 40 секунди преди края тройка на Брандън Йънг осигури аванс на „армейците“ за 80:78.

Павлин Иванов изравни, след което Таменанг Чо вкара победния кош за „червените“.