Лидерите на Байерн в основата на уволнението на Нагелсман

Интересни подробности излязоха наяве след уволнението на Юлиан Нагелсман от Байерн Мюхен в края на миналата седмица. Според немското издание Bild, част от играчите на баварците са били подкрепили оставането на специалиста, но повечето от титулярите са били против него.
Смята се, че в основата на раздора седят вратарите на Байерн – Мануел Нойер и Свен Улрайх, които са били остро против Нагелсман, недоволни от уволнението на дългогодишния треньор на вратарите Тони Топалович. Серж Гнабри, Лерой Сане, Джамал Мусиала, Жоао Кансело и Садио Мане също не са харесвали специалиста, докато Томас Мюлер е заел неутрална позиция.
Интересното е, че част от тези играчи бяха оставяни на пейката, сред които най-често Гнабри и Сане. Кансело, който стартира силно на „Алианц Арена“, също беше пратен на резервната скамейка след едва няколко мача.
Основните играчи, които са били на страната на Нагелсман, се смята, че са Йосуа Кимих и Леон Горецка, Матайс де Лихт, Даю Упамекано и Бенжамен Павар.
Нагелсман беше уволнен от Байерн миналия петък, а мястото му зае бившият треньор на Борусия Дортмунд, Пари Сен Жермен и Челси – Томас Тухел, който подписа договор до лятото на 2025-а година.
According to @BILD, Manuel Neuer & Sven Ulreich were against Nagelsmann (due to Tapalović’s dismissal). In addition, Gnabry, Sané, Musiala, Cancelo and Mané were ‘not Nagelsmann fans’. Thomas Müller was considered neutral. pic.twitter.com/Jt1JyYSvXj
— Bayern & Germany (@iMiaSanMia) March 26, 2023





























Няма коментари.