
Карлос Алкарас победи Новак Джокович след петсетова драма с 6-1 6-7(8) 1-6 6-3 6-4. Двамата титани в мъжкия тенис спориха почти пет часа на централния корт на Уимбълдън и създадоха класика, която ще се гледа години наред.
Сръбският майстор поведе с 6-1 първия сет и по това време очакванията бяха за бърза развръзка. Суперталантът Алкарас обаче се събра и се завърна след успешен тайбрек във втората част. Така прекъсна серията от 15 поредни спечелени тайбреци на Голям шлем. Последва 6-1 за Алкарас, но Джокович вкара сблъсъка в решителен пети сет.
Двамата пропуснаха шансове за пробив за 1:1, но в третия гейм Алкарас проби и запази преднината си до самия край. Титлата е втора от Големия шлем за испанското дете чудо.
What. A. Moment.
Carlos Alcaraz, take a bow 👏 pic.twitter.com/9YUaQXfDaj
— Olly 🎾🇬🇧 (@Olly_Tennis_) July 16, 2023





























Няма коментари.