Ювентус и Севиля оставиха всичко за реванша след драма в края (ВИДЕО)

0
Ювентус - Севиля
БТА / BTA

Ювентус се спаси срещу Севиля и измъкна равенство 1:1 в първи полуфинален мач от турнира Лига Европа. Гостите от Испания поведоха в 26-ата минута чрез Юсеф Ен-Несири, а Федерико Гати спаси „биаконерите“ с гол в седмата минута от добавеното време на двубоя.

Първата опасна ситуация бе на сметката на севилци в 17-ата минута, когато вратарят Войчех Шчесни сбърка, което позволи на Лукас Окампос да отправи удар, но полският страж успя да поправи грешката си и спаси.

Само две минути по-късно Ювентус направи фрапантен пропуск. Филип Костич получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Душан Влахович по невероятен начин не успя да уцели празната врата от няколко метра и прати топката над вратата.

Севиля откри резултата в 26-ата минута, когато Лукас Окампос проби отдясно и намери Юсеф Ен-Несири в наказателното поле, а мароканецът със силен удар вкара за 0:1.

В продължението на първата част Фабио Мирети сбърка в средата на терена, като позволи на Ракитич да му отнеме. Топката стигна до Ен-Несири, който шутира от около 15-20 метра, но топката профуча покрай дясната греда.

Четири минути преди края на редовното време Хуан Куадрадо центрира в наказателното поле, където в опита си да изпревари Адриен Рабио и да изчисти топката Лоик Баде изрита халфа. Главният рефер Даниел Зиберт не отсъди дузпа, а и системата ВАР не му сигнализира, макар че имаше всички основания „бианконерите“ да получат наказателен удар.

Така се стигна до седмата минута на добавеното време, когато Ювентус се спаси от загубата и изравни. Данило свали топката след центриране от корнер, а Пол Погба я насочи към далечната греда, където Федерико Гати беше оставен непокрит и от метър-два с глава вкара за крайното 1:1.

Реваншът на „Рамон Санчес Писхуан“ в Севиля е след седмица на 18 май.