Страхотно! Едмонд Назарян е европейски шампион

0
Едмонд Назарян
БФ Борба

Българският борец Едмонд Назарян спечели титла номер три за страната ни на Евро 2023 в Загреб.

Той триумфира по категоричен начин над молдовеца Виктор Чобану на финала в категория до 60 кг. Така националите вече са с три златни медала и имат шанс за още един тази вечер, ако Кирил Милов надделее във финалната си схватка.

Назарян влезе много агресивно и донякъде изненада съперника си. Българският национал спечели първата точка с избутване от тепиха по-малко от 20 секунди след началото. Впоследствие Назарян добави още една по същия начин. В партер Назарян довърши съперника с пренасяне и взе категорична преднина.

Двукратният европейски шампион спечели с категоричното 13:0 и вече гледа към световното първенство в Белград.

С титлата на Назарян, България се изкачва отново на четвърто място в класирането с 3 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медали.