ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Сабаленка и Квитова продължават напред в Лондон (СНИМКИ)

0
Варвара Грачева - Арина Сабаленка
БТА / BTA

Втората ракета в света – Арина Сабаленка, се класира за третия кръг на „Уимбълдън“, след като победи Варвара Грачева с 2:6, 7:5, 6:2, за точно два часа игра.

Варвара Грачева - Арина СабаленкаВарвара Грачева - Арина СабаленкаВарвара Грачева - Арина Сабаленка

Варвара Грачева - Арина Сабаленка

Победата за беларуската не дойде лесно, като тя се нуждаеше от обрат срещу състезаващата се за Франция тенисистка. Мачът стартира с пробив за представителката на Беларус, но постепенно Грачева вдигна оборотите и даде само още един гейм на Сабаленка до края на откриващата част.

Варвара Грачева - Арина СабаленкаВарвара Грачева - Арина СабаленкаВарвара Грачева - Арина Сабаленка

Варвара Грачева - Арина Сабаленка

Втората мина под диктовката на сервиращите, като беларускинята дочака своя миг в 11-ия гейм, в който проби, а след това не допусна колебания на собствено подаване. Това сякаш пречупи съпротивата на Грачева, която отстъпи в третия сет с 2:6.

Варвара Грачева - Арина Сабаленка

Сабаленка приключи с 28 уинъра и 35 непредизвикани грешки, като загуби само седем точки на първи сервис. Следващата ѝ съперничка е Анна Блинкова, която надви Ирина-Камелия Бегу в два сета.

Напред продължиха още Екатерина Александрова, Мадисън Кийс, Марта Костюк, Далма Галфи, Наталия Стеванович, Бианка Андрееску, както и двукратната шампионка на „Уимбълдън“ Петра Квитова.

Поставената под номер 9 чехкиня в схемата спечели с 6:2, 6:2 срещу Александра Саснович на втори корт. 33-годишната Квитова постигна общо шест пробива в двубоя срещу само два в полза на представителката на Беларус. В следващия кръг в Лондон Квитова ще се изправи срещу Наталия Стеванович. Сръбкинята, номер 225 в световната ранглиста, елиминира Тамара Корпач от Германия след 7:5, 7:5.

Автор
Димитър Георгиев
Димитър ГеоргиевДимитър Георгиев е български спортен журналист и анализатор. Завършва висшето си образование в Софийски университет със специалност българска филология. Интересува се от български, английски и германски футбол, както още и от тенис.
Коментирай

Няма коментари.