Лацио продължи възхода си срещу Сасуоло (СНИМКИ)

0
Сасуоло - Лацио
Снимка: БТА / BTA

Лацио постигна втора поредна победа в Серия А, след като в среща от деветия кръг победи с 2:0 като гост Сасуоло. И двете попадения за „римските орли“ паднаха през първата част, когато се разписаха Фелипе Андерсон в 28-ата и Луис Алберто в 35-ата минута.

Гостите взеха добър аванс още до почивката.В 28-ата минута Валентин Кастейянос намери Фелипе Андерсон с чудесен извеждащ пас в наказателното поле и бразилският нападател отбеляза за 0:1.

Седем минути след това бившият играч на Ливърпул – Луис Алберто, се оказа на правилните място в наказателното поле, където овладя топката и реализира за крайното 0:2.

През второто полувреме домакините от Сасуоло опитаха да заличат пасива, но вместо това бяха близо до това да допуснат трети гол в 57-ата минута, когато Данило сКаталди стреля силно, но ударът му е отби от гредата.

Лацио изтръпна в 65-ата минута, когато вратарят им Иван Проведел получи директен червен картон, който обаче беше отменен след преразглеждане на ситуацията чрез системата ВАР.

С този успех Лацио събра 13 точки и заема седмата позиция в класирането, докато Сасуоло, който няма победа вече в три поредни мача, е 13-и с десет пункта в актива си.