България отстъпи на Хърватия за втора загуба на Евроволей 2023

0
Александър Николов
Снимка: bgvolleyball.com

Националният отбор по волейбол на България отстъпи на Хърватия с  с 1:3 гейма (25:22, 16:25, 22:25, 21:25) в четвърти мач от група В на Евроволей 2023.

Българският тим поведе с един гейм в зала „Конгресна“ във Варна, но след това допусна обрат. Хърватите играха по-добре и заслужено стигнаха до победата.

Така България допусна втора загуба след поражението от Испания на старта. Българският тим записа победи над Финландия и Украйна.

В класирането „лъвовете“ паднаха на трето място с 6 точки – на два пункта от втория Хърватия. Лидер е Словения с 9 точки.