Ямбол шокира и повали ЦСКА насред София, Левски обърна Академик

0
БК ЦСКА
LAP.bg

Баскетболният ЦСКА допусна изненадващо домакинско поражение от Ямбол със 71:75 точки (23:18, 24:17, 13:23, 11:17) в мач от 31-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

С тази загуба „червените“ прекъснаха серията си от десет поредни победи и записаха девета загуба от 28 срещи, като остават на трето място във временното класиране. Деветият в подреждането състав на Ямбол сложи край на поредицата от поражения с осмия си успех от началото на сезона.

Най-резултатен за успеха на гостите бе Трей Сампсън с 24 точки, 8 борби и 2 асистенции, а Иван Лилов допринесе с 18 точки, 9 борби и 8 асистенции. Зейн Ноулс завърши с 15 точки, 6 борби и 3 асистенци за „червените“, които бяха без Брандън Йънг в срещата.

За ЦСКА предстои гостуване на Черно море Тича на 23 април, а тимът на Ямбол ще бъде гост на Левски ден по-рано.

В същото време Левски записа домакинска победа над Академик Пловдив с 96:88точки (16:19, 24:24, 26:16, 30:29). Това бе 14-и успех за „сините“, а пловдивчани записаха второ поредно и общо 18-о поражение.

БК Левски - БК Академик Пловдив

Гостите имаха превъзходство през първата част, като преднината им достигна 12 точки при 16:4 след малко повече от 7 минути игра. Левски намали до 16:19 в края на първата четвърт, а след равностойна втора „сините“ изоставаха с 40:43 на почивката. Домакините осъществиха обрат в третата част, повеждайки с 66:59 преди финалната четвърт. До края баскетболистите на Левски не изпуснаха водачеството, а авансът им достигна 13 точки.

Алън Арнет беше над всички, като се отчете с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции за столичани. Джон Флорвиъс добави 22 точки и 5 борби, а Златин Георгиев допринесе с 18 точки и 5 борби. Най-резултатен за Академик бе Джейлън Минет с 22 точки, а със 17 точки и 3 борби се отчете Томислав Минков.

За Левски предстои домакинство на Ямбол на 22 април, докато Академик Пловдив ще посрещне Балкан същия ден.