Победи за Фиорентина и Андерлехт в ЛК, Базел и Ница решават всичко в реванша

0
Лех Познан - Фиорентина
БТА / BTA

В четвъртък се изиграха първите ¼-финални срещи в третия по сила европейски клубен турнир – Лигата на конференциите. В тях паднаха общо 13 попадения.

В най-резултатния двубой Фиорентина разби с 4:1 като гост Лех Познан в Полша. Артур Кабрал даде аванс на гостите още в четвъртата, но Кристофър Велде изравни в 20-ата минута. Четири минути преди края на първата част „виола“ отново взе аванс чрез Николас Гонсалес.

През втората част италианците отбелязаха нови два бързи гола, които окончателно убиха ентусиазма в домакините. Джакомо Бонавентура се разписа в 58-ата минута, а пет по-късно Жонатан Иконе оформи крайното 1:4.

Базел и Ница пък не успяха да се победят и завършиха при зрелищното 2:2. Зеки Амдуни откри от дузпа за домакините в 26-ата, но две попадения на Терем Мофи в 38-ата и в първата минута от добавеното време донесоха пълен обрат за французите.

Базел - Ница

През второто полувреме обаче втори гол и на Амдуни в 71-ата минута възстанови равенството, което се запази до края и развръзката остана за реванша на „Алианц Ривиера“ след седмица.

Белгийският гранд Андерлехт, който отстрани българският шампион Лудогорец по-рано в турнира, пък постигна комфортен успех с 2:0 над нидерландския АЗ Алкмаар. Майкъл Мурийо изведе домакините напред в 22-ата, а Маджийд Ашимеру удвои и оформи крайния резултат в 70-ата минута.

В ранния двубой Гент и Уест Хем Юнайтед не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1. Дани Ингс даде аванс на „чуковете“ в добавеното време на първото полувреме, а Юго Кюйперс изравни в 56-ата минута.

Реваншите и на четирите срещи са следващият четвъртък, 20.04.