Гент и Уест Хем се захапаха здраво, но оставиха всичко за реванша

0
Гент - Уест Хем Юнайтед
БТА / BTA

Гент и Уест Хем Юнайтед не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в първи ¼-финален мач от турнира Лига на конференциите.

Гостите от Лондон откриха чрез Дани Ингс в продължението на първата част, а 11 минути след началото на второто полувреме домакините изравниха резултата след попадение на Юго Кюйперс.

Пет минути преди почивката „чуковете“ отбелязаха във вратата на белгийците чрез Найеф Агер, но то бе отменено заради игра с ръка след центриране от корнер. Ситуацията бе преразгледана със системата ВАР, която потвърди решението.

В последните минути на срещата играчите на Гент бяха близо до победата, когато Гифт Орбан бе изведен на страхотна позиция, но изстрелът му спря в напречната греда.

В продължението на мача Пятковски от състава на домакините получи директен червен картон, след като спря откъсващия се сам срещу вратаря Лукас Пакета. И в тази ситуация обаче беше разгледана със системата ВАР, която отмени картона, след като на повторенията се видя, че той първо е играл с топката.

По този начин и двата тима оставиха всичко за реванша след седмица на „Лондон Стейдиъм“ в английската столица.