Гол в края съкруши Рома (ВИДЕО)

0
Рома-Залцбург
снимка: БТА

Австрийският РБ Залцбург постигна победа с 1:0 срещу Рома в първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Победното попадение за домакините бе дело на Николас Капалдо в 88-ата минута.

Играчите на РБ Залцбург имаха предимство в началните минути, а Сучич и Капалдо опитаха късмета си. Постепенно „вълците“ на Моуриньо взеха инициативата и Ел Шаарауи на два пъти можеше да отбележи.

В последните минути на първото полувреме Кристанте пусна дълъг пас към Ейбрахам, който стреля, но Кьон спаси.

Второто полувреме бе доста скучно до заключителните 15 минути, в които двата отбора опитаха да стигнат до попадение. Кристанте бе много близо до попадение, а след него и Белоти пропиля отличен шанс.

Залцбург дочака своя миг в 88-ата минута. Павлович центрира в наказателното поле, а Капалдо стреля с глава и прати топката във вратата на Руи Патрисио.

Реваншът е след седмица на „Олимпико“ в Рим.