
Звездата на българския баскетбол Александър Везенков прие да премине в НБА, съобщи ESPN. Българинът се съгласи на договора, предложен от Сакраменто Кингс, и от новия сезон ще играе в Лигата на извънземните.
Везенков е приел договор за 3 години със Сакраменто, като за този период ще прибере общо 20 милиона долара. Така той се превръща във втория българин след Георги Глушков, който ще играе в най-силното баскетболно първенство в света.
Александър Везенков изигра феноменален сезон за Олимпиакос, като бе избран за най-полезен играч в Евролигата. Той е първият българин, който спечели престижната награда. Везенков бе и на няколко секунди от спечелването на трофея с Олимпиакос.
Александър Везенков спечели и титлата в Гърция, където също бе избран за MVP. Той е считан за един от стрелците с най-добра успеваемост в света. ESPN пише, че в Сакраменто Александър Везенков ще има „важна роля“.





























Няма коментари.