ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

България отпадна от ЕвроВолей 2023 след тежка загуба от Нидерландия на 1/4-финалите

0
Женски национален отбор по волейбол
Официален сайт на БФ Волейбол

Женският национален на България отпадна от Европейското първенство по волейбол след тежка загуба от Нидерландия с 0:3 гейма (11:25, 13:25, 19:25) в зала „Палацо Вани“ в италианския град Флоренция.

Въпреки това „лъвиците“ записаха едно от най-добрите си класирания през последните 20 години. България ще завърши на 5/8-о място в крайното подреждане в зависимост от резултатите в останалите 1/4-финали. Класирането в челната осмица на ЕвроВолей 2023 осигури и участие на нашите момичета на следващия шампионат на Стария континент през 2026-а година.

Българките изглеждаха емоционално и физически изчерпани след драматичната победа с 3:2 гейма срещу Словакия на 1/8-финалите в неделя. В първия гейм „лалетата“ имаха преднина от 13:5 и 21:10, за да вземат аванс в мача при 25:11.

Във втората част играта на България продължи да бъде хаотична и Нидерландия отново диктуваше събитията на полето и спечели при 25:13. Опитите за нещо повече в атака на Мира Тодорова и Радостина Маринова не се увенчаха с успех.

В последния гейм българките опитаха да бъдат по-равностойни на своя противник, но успяха да задържат резултата близък само до 8:8. След това „оранжевите“ поведоха с 16:12 и затвориха двубоя след 25:19.

Най-резултатна за България стана Радостина Маринова с 10 точки, а Елена Бечева добави още 7. За Нидерландия 17 точки записа Джулиет Лохиус.

Автор
Димитър Георгиев
Димитър ГеоргиевДимитър Георгиев е български спортен журналист и анализатор. Завършва висшето си образование в Софийски университет със специалност българска филология. Интересува се от български, английски и германски футбол, както още и от тенис.
Коментирай

Няма коментари.