Шави скочи на съдията след краха в дербито

0
Шави Ернандес

Старши треньорът на Барселона Шави  Ернандес беше бесен на съдията Антонио Матеу Лаос за ръководенето му на дербито между Барселона и Еспаньол от Ла Лига. Мачът на “Камп Ноу” завърши 1:1, а по този начин „блаугранас“ абдикира от първото място за сметка на Реал (Мадрид).

Шави е на мнение, че Арбитърът е изгубил контрол върху двубоя. Лаос показа 18 картона, два от които бяха червени.

“Този път съдията изгуби контрол върху срещата. Неговата работа е да бъде рефер, а той само раздаваше картони. Към края на мача му го казах”, коментира Шави.

“Аз обичам да казвам нещата директно, когато видя някаква неправда. Тогава Лаос се приближи до мен и ме попита дали наистина си вярвам, като твърдя тези неща”.

Барселона водеше с 1:0 и пропусна много положения, а впоследствие Хоселу изравни от дузпа в 73-тата минута.

“Ние сме си виновни за равенството, защото намалихме темпото през второто полувреме и като цяло не си вкарвахме положенията”, допълни специалистът.