Реал Мадрид спечели Купата на Краля

0
реал мадрид

Отборът на Реал Мадрид спечели Купата на Краля за пръв път от 2014 година насам. Възпитаниците на Карло Анчелоти победиха Осасуна с 2:1 във финала, който се проведе в Севиля. В герой за столичани се превърна Родриго, койот отбеляза и двата гола за „белия балет“.

22-годишният бразилец откри резултата още в 2′ след асистенция на сънародника си Винисиус Жуниор, като така и завърши първата част. Играчите а Ягоба Арасате възстановиха равенството в 58′ с гол на Лукас Торо, но 12 минути по-късно Родриго отново хвърли в екстаз феновете на Реал с втория си гол.

Така Реал спечели своята 20-а Купа на Краля, като това е първи трофей за мадридчани през този сезон.