Португалия не се смили над Люксембург

0
португалия

Националният отбор на Португалия постигна втора разгромна победа в Група „J“ от квалификациите за ЕВРО 2024. След като преди няколко дни Роберто Мартинес дебютира начело на „мореплавателите“ с 4:0 у дома срещу Лихтенщайн, днес европейските първенци от 2016-а вкараха 6 безответни гола в гостуването на друго футболно джудже – Люксембург.

Головата фиеста на „Стад де Люксембург“ започна рано-рано и мало след половин час игра Португалия водеше с 4:0. Кристиано Роналдо откри резултата в 9′, а играчът на Ал-Насър вкара и втори гол в 31′. Междувременно Жоао Феликс и Бернардо Силва също се разписаха.

Темпото на игра през втората част спадна осезаемо, но това не попречи на гостите да вкарат още два гола. Резервата Отавио направи резултата класически в 77′, само две минути след като се появи в игра. В 85′ Рафаел Леао изпусна дузпа, но крилото на Милан се реваншира 4 минути по-късно и оформи крайното 0:6.

Иберийците заемат лидерската позиция в групата с 6 точки след два мача, докато Люксембург е на предполседното 5-о място само с 1 пункт на сметката си.