Петър Мицин с нов медал от Световното за юноши

0
петър мицин

Петър Мицин спечели втори медал от световното първенство по плуване за юноши и девойки, което се провежда в Израел. 18-годишният българин, който по-рано през годината спечели европейска титла  на 400 метра свободен стил на първенството до 23 години в Дъблин, Република Ирландия, остана със среброто във финала на 800 метра св. стил.

Мицин, който преди няколко дни донесе историческо първо злато (400 метра св. стил) за България от Мондиал в тази възрастова категория, даде време от 7:49.36 минути, оставайки на 61 стотни от турчина Кузей Тунчели. Така Мицин грабва втори медал от състезанието в Нетаня.

Във вторник Мицин финишира на четвърто място в плуването на 200 м свободен стил. Родният плувец ще се включи и в надпреварата на 200 м бътерфлай в събота.