Нова суха мрежа и нова победа за Барса

0
барселона виляреал

Барселона увеличи преднината си на върха в Ла Лига на 11 точки пред втория Реал Мадрид, въпреки че действащите шампиони имат мч по-малко. Игрчите на Шави записаха шести пореден успех в испанския елит, побеждавайки като гост Виляреал с минималното 1:0. Така „каталунците“ не допуснаха гол в пет от последните си шест шампионатни двубоя.

Единственото попадение в мача отбеляза Педри в 18-ата минута след асистенция на Робърт Левандовски. Силен мач за гостите направи Рафиня, който бе сменен в 81-ата минута.

Барса е водач в класирането с 56 точки след 20 изиграни мача, а „жълтата подводница“ записа трета поредна загуба и се смъкна до 8 място с 31 точки, на 8 от зона Шампионска лига.