Малкия фараон едва измъкна Рома срещу 10 от Монца

0
Стефан Ел Шаарави
Снимка: БТА

Стефан Ел Шаарави бе големият герой на Рома в домакинството на Монца от италианската Серия А. „Джалоросите“ победиха „бианкоросите“ с минималната 1:0, след като над 45 минути играха с човек повече заради доста дискусионен втори жълт картон на Данило Д`Амброзио.

Минути преди изгонването на Д`Амброзио вратарят на гостите Микеле Ди Грегорио чисто инстинктивно с крак изби топката от голлинията при удар на Усем Ауар. В продължението на първата част и Андреа Белоти пропусна голова възможност за „вълците“.

През втората част Рома атакуваше, а Монца се отбраняваше и дебнеше на контраатаки, някои от които доста опасни. Една такава бе в 50-ата минута, когато изстрел на Андреа Колпани се отби в гредата.

В средата на частта гостите имаха още един шанс, вместо римляните да създадат такъв. Патрисио обаче отрази удар на Бириндели от добра позиция. Рома отговори с положение пред Ромелу Лукаку, който опита неколцина шутове в течение на мача.

Римският колос спечели мача в началото на продължението. Тогава при карамбол в наказателното поле на Монца първо Сардар Азмун опита удар, но се получи щастлив рикошет и топката се озова у друга резерва – Стефан Ел Шаарави. Малкия фараон без забавяне стреля и направи 1:0, а с това донесе и трета поредна победа на тима си.

Рома

В осмата минута на продължението Жозе Моуриньо бе изгонен заради провокация към колегата си на отсрещната пейка Рафаеле Паладино.