Исландия разпиля Лихтенщайн и си оправи головата разлика

0
исландия

Националният отбор на Исландия постига първа победа в Група „J“ от квалификаците за ЕВРО 2024 в Германя. След като селекцията на Амар Видарсон започна пътя си към европейското първенство с тежка загуба от Босна и Херцеговина преди няколко дни, днес исландците се реваншираха и спечелиха гостуването си на Лихтенщайн с разгромного 0:7.

Головата фиеста на „Рейнпарк Стейдиъм“ във Вадуц започна още в 3′ с гола на Дейвид Олафсон, а в 38′ точен за гостите бе Хакон Харалдсон. Две минути по-късно попадение на Харалдсон бе отменено след намесата на ВАР. Три минути след началото на второто полувреме резултатът стана 0:3 след гол на Арон Гунарсон. Халфът на Ал Араби оформи своя хеттрик в 6′ и 73′, а последните две попадения бяха дело на резервите Андри Гудьонсен в 85′ и Микаел Елертсон в 87′.

Исландия има три точки след два изиграни мача и заема 3-то място във временното класиране, докато играчите на Рене Паурич са последни след два мача с голова разлика 0:11.