Голдън Стейт се справи с Оклахома Сити у дома

Отборът на Голдън Стейт Уориърс постигна шести успех в последните си 10 мача. „Войните“ спечелиха домакинството си на Оклахома Сити Тъндър със 136:125 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, като това бе 33-ти домакински успех за Голдън Стейт през тази кампания.
С основна заслуга за победат бе дуото гардове за домакините – Стеф Къри и Джордан Пуул. Къри отбеляза 34 точки, 5 борб и 6 асистенции, докато Пуул се отчете с 30 точки и 4 асистенции. Дреймънд Грийн добави 17 точки и 9 борби, а резервите на Стив Кър вкараха 42 точки. „Войните“ овладяха впечатляващите 67 борби, с 20 повече от гостите.
За Оклахома най-резултатен бе Шей Гилджис-Александър с 32 точки, 7 завършващи паса и 5 борби. Крилото Джейлън Уилямс добави 19 точки и 4 борби, а резервара Айзея Джо се отличи с 14 точки и 5 борби. Играчите на Марк Дейно вкараха 26 от 35 наказателни стрелби и си дадоха 23 асистенции, с две по-малко от домакините.
Голдън Стейт заема 5-о място във временното подреждан в Западната конференция с 42 победи и 38 загуби, докато Оклахома е на 10-а позиция с актив от 38-42.
Ето и останалите резултати от изминалата нощ в НБА:
Шарлът – Торонто 100:120
Детройт – Маями 105:118
Орландо – Кливланд 113:117
Вашингтон – Милуоки 128:140
Бруклин – Минесота 102:107
Филаделфия – Бостън 103:101
Чикаго – Атланта 105:123
Хюстън – Денвър 124:103
Мемфис – Портланд 119:109
Ню Орлиънс – Сакраменто 103:121
Юта – ЛА Лейкърс 133:135 (П)
Финикс – Сан Антонио 115:94





























Няма коментари.