Германия спечели Световното първенство по баскетбол

0
Германия баскетбол

Германия е новият световен шампион по баскетбол за мъже. Бундестимът триумфира за първи път в своята история. Момчетата на Гордън Хърбърт подчиниха Сърбия с 83:77 в големия финал, игран в „Mall of Asia Arena“ в Манила, Филипини.

Германцинте не допуснаха нито една загуба в хода на надпреварата и след осем поредни победи, включително и успех над големия фаворит САЩ в полуфиналите стъпиха на световния връх.

Мачът вървеше напълно равностойно до средата на третата четвърт, а резултатът на полувремето беше равен – 47:47. След паузата германците успяха да дръпнат в резултата с цели 12 точки преди последната част при 69:57.

Сърбия се опита по всякакъв начин да навакса изоставането си и за момент пасивът стигна дори две точки разлика, но в крайна все пак германците удържаха. Най-резултатен за победителите беше голямата звезда Денис Шрьодер. Гардът наниза 28 точки, а 19 добави Франц Вагнер.

За Сърбия Алекса Аврамович се отличи с 21 точки, а лидерът на тима Богдан Богданович остана със 17.