Евро 2024 само го миришем: Унгария унижи слаба България (ВИДЕО)

0
Унгария - България
БТА

Българският национален отбор по футбол претърпя тежка загуба от Унгария с 3:0 като гост във втория си мач от квалификациите за Евро 2024.

„Лъвовете“ бяха прегазени през първото полувреме, когато инкасираха три попадения. Балинт Вечей откри още в седмата минута, а в 26′ Доминик Собослай отбеляза фантастичен гол от пряк свободен удар.

В края на полувремето падна още един гол, реализиран от Мартин Адам, за да направи резултата 3:0.

След почивката Унгария свали темпото – за радост на отбора на Младен Кръстаич, който имаше и няколко силни минути. До почетен гол обаче така и не се стигна.

Така България допусна втора поредна загуба в евроквалификациите и остава с 0 точки в актива си. За Унгария пък това бе първи мач и тимът взе трите точки и гледа уверено към класиране на Евро 2024.