Дузпа спаси Нидерландия в Атина

0
гърция нидерландия
Снимка: БТА

Нидерландия записа изключително важен успех при визитата си на Гърция в мач от 8 кръг на Груа „В“ от квалификациите за европейското първенство в Германия догодина. Селекцията на Роналд Куман победи с 1:0, след като главният рефер Алехандро Ернандес от Испания отсъди две дузпи за гостите – едната пропусната, другата реализирана.

Ваут Вегхорст пропусна от бялата през първото полувреме след спорно отсъждане в полза на „лалетата“. Двубоят си вървеше към нулево равенство, когато Ернандес отсъди втора дискусионна дузпа за Нидерландия в продължението на мача. Този път зад топката застана капитанът Върджил ван Дайк, който не сбърка.

шави симонс гърция нидерландия

Така Нидерландия се изравни по точки с Гърция, като и двата отбора имат по 12. Възпитаниците на Густаво Пойет, който получи червен картон в заключителните минути, имат мач повече. Франция е недостижим лидер с 18 точки.

Нидерландия има мачове с Ирландия и Гибралтар, докато балканците са домакини на „петлите“ в последния им мач.

В другия двубой от тази група Гибралтар загуби като домакин от Ирландия с 0:4.