Алкарас загуби сет, но продължава защитата на титлата си на US Open (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Карлос Алкарас - Даниел Еванс
Снимка: БТА / BTA

Лидерът в световната ранглиста – Карлос Алкарас, продължава със защитата на титлата си на последния за годината турнир от Големия шлем – US Open, след като се класира за 1/8-финалите след успех над британеца Даниел Еванс с 6:2, 6:3, 4:6, 6:3 за 3:11 часа.

Алкарас стартира силно и взе още първите две подавания на съперника и с това сета с 6:2. 26-ият поставен Еванс проби пък в началото на втората част, но след това испанецът направи на свой ред два поредни побива, а накрая отново взе подаването на британеца за крайното 6:3 и 2:0 сета.

Еванс обаче показа отличен тенис и взе третата част след пробив в седмия гейм и стаа първият играч, от когото Алкарас губи сет от началото на турнира, но световният номер 1 в крайна сметка беше твърде постоянен за британеца. Испанецът направи решителен пробив в шестия гейм на четвъртия сет и успешно затвори мача.

Той записа 60 печеливши удара срещу 28 на Еванс, за да подобри резултата си срещу него до 3:0 победи. Следващият съперник на Алкарас тенисист ще бъде италианеца Матео Арналди, който елиминира друг британец – номер 16 в схемата Камерън Нори с 6:3, 6:4, 6:3 за 1:57 час. Това ще бъде първа среща между двамата, а Алкарас се стреми да стане първият, който защитава титлата си в Ню Йорк след Роджър Федерер през 2008-а година.

„Очевидно се концентрирам ден за ден. Защитата на титлата тук е цел за мен. Знам, че никой не е защитавал трофея след Роджър Федерер, така че бих искал да бъда част от историята на турнира заедно с него. Това е основната ми цел“, каза номер 1 в световната ранглиста.

Малко по-късно третият поставен Даниил Медведев от Русия също се класира за следващата фаза на турнира, след като пбеди аржентинеца Себастиан Баес с 6:2, 6:2, 7:6 (6) в мач, продължил два часа и 34 минути. С успеха си руснакът сложи край на победната серия от 12 мача за 22-годишния Баес.

За втори пореден път Даниил Медведев започна мача си в Ню Йорк в един ден и го завърши в следващия, а срещата с Баес бе прекъсната за кратко в третия сет заради дъжд. Руснакът направи общо пет пробива в първите два сета срещу аржентинеца, а в третата част изостана с 1:4, но навакса до равенство 5:5 и в тайбрека успя да спечели. При 5:2 за Баес заваля дъжд и срещата бе спряна, за да бъде затворен покривът на корта.

Следващият съперник на Медведев ще бъде 13-ия в схемата австралиец Алекс де Минор, който отстрани чилиеца Николас Джари с 6:1, 6:3, 6:2 след час и 46 минути игра.