Ас на Левски закопа България на старта към ЕВРО 2024

0
България - Черна гора Валентин Антов
LAP

Националният отбор по футбол на България загуби първия си мач от квалификациите за Евро 2024, отстъпвайки на Черна гора с 0:1. Единственото попадение в срещата дойде след фатална грешка на полузащитника на Левски Филип Кръстев.

„Лъвовете“ започнаха по-силно срещата, като създадоха и едно чисто голово положение, пропуснато от Илия Груев. Играчът на Вердер Бремен бе изведен на стрелкова позиция от капитана Кирил Десподов, но разочарова с удара си, който бе спасен от черногорския страж.

България - Черна гора

Постепенно Черна гора взе инициативата и само добрите намеси на Даниел Наумов спасиха България. През втората част играта на терена се изравни, но България сбърка фатално в 70-ата минута.

Филип Кръстев подцени ситуация при изнасянето на топката и позволи да я загуби в невралгична зона. Черна гора контраатакува и откри резултата чрез нападателя си Никола Кръстович.

В края на мача Георги Русев имаше страхотен шанс да изравни, но негов удар към вратата бе изчистен на голлинията от Стефан Савич.