Историческо! Везенков и Олимпиакос са шампиони в редовния сезон на Евролигата (видео)

0
Александър Везенков

Българската звезда в баскетбола – Александър Везенков, поведе своя Олимпиакос към победата над Баскония и историческото първо първото място в редовния сезон на най-престижния европейски клубен турнир Евролигата. Пирейци постигнаха успех с 86:78 точки (19:11, 26:22, 21:22, 20:23) в среща от последния, 34-и кръг, а по този начин Олимпиакос завършва редовната част от кампанията с 24 победи и 10 поражения.

Българският национал Александър Везенков бе с основна заслуга, за пореден път, за победата, след като завърши като най-полезен за домакините, оформяйки „дабъл-дабъл“ от 23 точки и 10 бори, а добави още 3 асистенции и 1 открадната топка за малко повече от 29 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос владееха инициативата през целия мач срещу Баскония, макар гостите да преследваха до последно шансовете си да се доближат максимално до противника и да търсят победа в края. На почивката домакините водеха с 45:33, а след трета част с 66:55, които в крайна сметка удържаха аванса си.

Костас Папаниколау се отчете с 16 точки и 9 борби, а Костас Слукас допринесе с 15 точки, 3 борби и 6 асистенции за Олимпиакос. За Баскония Маркъс Хауърд реализира 29 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Така гръцкият гранд вече очаква съперника си за плейофите. Баскония пък ще трябва да изчака развръзката от двубоя между Байерн Мюнхен и Жалгирис в петък вечер, за да разбере дали ще успее да финишира в Топ 8 и да продължи в елиминациите. Испанският тим ще продължи напред при победа на баварците, но при успех на литовците именно те ще играят в плейофите.