Монца сътвори феноменален обрат срещу Фиорентина без Вальо Антов

0
Монца - Фиорентина
БТА / BTA

Монца излъга Фиорентина с 3:2 у дома в драматичен двубой от 31-ия кръг на италианската Серия А. Домакините стигнаха до страхотен обрат, след като изоставаха с 0:2 след само 13 минути игра. Родният национал Валентин Антов остана резерва за новаците в елита.

„Виолетовите“ откриха чрез Кристиан Куаме в 8-та минута, а пет по-късно Рикардо Сапонара покачи на 2:0 след асистенция на Куаме.

До края на полувремето обаче Монца успя да възстанови равенството след автогол на Кристиано Бираги и попадение на Дани Мота.

В добавеното време пък системата ВАР отмени гол на Матео Песина. Нищо обаче не можеше да спре полузащитника след около час игра, когато той донесе трите точки на домакините след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Софиан Амрабат.

По този начин Монца е 14-и с 41 точки, на една от десетия Фиорентина. В следващия кръг Монца гостува на Специя, докато Фиорентина първо посреща Кремонезе в полуфинален реванш за Купата на страната, а след това приема и Сампдория в шампионата.

В другия мач, игран по същото време, Удинезе постигна класически успех над Кремонезе с 3:0, с което прекъсна серията от три мача без победа в шампионата.

Удинезе - Кремонезе

Сърбинът Лазар Самарджич даде преднина на домакините още във втората минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Кремонезе за 1:0. Патрисио Перес покачи преднината на Удинезе на 2:0 в 27-ата минута след отличен удар с глава, а в 36-ата Айзък Съксес оформи крайното 3:0.

Тази победа Удинезе дъбра 42 точки на деветата позиция, докато Кремонезе, което записа два поредни успеха в предишните два кръга, допусна ново поражение и остава предпоследен, 19-и, с 19 точки в актива си, а спасителната зона е на цели осем.