Betano Вземи бонуса

Интер спечели дербито на Милано, „росонерите“ затъват (ВИДЕО)

0
Lautaro-Inter

Интер спечели дербито на Милано срещу шампиона Милан с 1:0. Едиственото попадение бе дело на Лаутаро Мартинес, а „росонерите“ са в серия от вече 3 поредни загуби и пет мача без победа. Интер пък остана единствен, който по някакъв начин да преследва лидера Наполи. „Нерадзурите“ са на второ място с 43 точки, на 13 зад неаполитанците. Милан е на шеста позиция с 38 точки.

Милан показа, че не е в най-добрата си форма и инициативата през първата част бе изцяло за „нерадзурите“. Играчите на Интер създаваха положение след положение, но Лаутаро Мартинес и Джеко пропуснаха добри възможности.

Босненският национал имаше претенции и за дузпа, но съдията не ги уважи.

Натискът на Интер даде резултат в 34-ата минута. След ъглов удар Лаутаро Мартинес засече топката с глава и откри резултата. Аржентинецът отбеляза своя 12-ти гол в Серия А за този сезон.

На почивката Пиоли опита да промени нещата със смени, но това не промени ситуацията на терена. Интер продължи да доминира и Джеко бе близо до гол.

Леао и Салемакерс имаха ситуации да изравнят резултата, но ударите им не бяха точни. Милан постепенно започна да се вдига и да атакува по-масирано.

В 76-ата минута Леао напредна и намери Жиру в наказателното поле, но французинът не успя да спре топката и да стреля добре.

В последната минута на редовното време Лаутаро Мартинес получи топката в полето на Милан и я прати в мрежата. Съдията обаче отсъди засада. Последва намеса на ВАР, която доказа, че засада има и попадението не бе зачетено.