Джокович приключи мечтата на палача на Адриан Андреев

0
Новак Джокович

Новак Джокович отстрани Борна Гойо за своя 13-ти 1/4-финал на US Open. Джокера сломи квалификанта след 6:2, 7:5, 6:4 за почти 2 часа и половина игра. Хърватинът елиминира Андран Андреев в последния кръг от пресявките, а след това впечатли с три победи в основната схема на турнира от „Големия шлем“.

Ноле нямаше проблеми в първия сет и го приключи експресно. Във втория Гойо направи ранен пробив и поведе с 2:0, но още в следващия геймсе стигна до рибрейк. След това всеки печелеше сравнително лесно подаването си, за да се стигне до 11-тия гейм. В него Ноле Джокович стигна до пробив и на свое подаване затвори със 7:5.

Третият сет също бше доста равностоен, но световният №1 от следващия понеделник нанесе удара си в седмия гейм за 4:3. След това довърши стандартно частта и съответно мача.

В следващия кръг сърбинът ще има за съперник представителят на домакините Тейлър Фритц. Американецът приключи мечтата на 21-годишния швейцарец Доминик Страйкър след 7:6(2), 6:4, 6:4.

Още двама американци ще играят четвъртфинал в Ню Йорк, което не се е случвало от 2005 година.

Франсис Тиафо спечели с 6:4, 6:1, 6:4 мача си с финландеца Ринки Хиджиката, а Бен Шелтън изненадващо отстрани сънародника си Томи Пол след 6:4, 6:3, 4:6, 6:4.