Дортмунд взе победа над Вердер и Груев (ВИДЕО)

0
Дортмунд-Вердер
снимка: БТА

Борусия Дортмунд продължава преследването си на лидера Байерн. „Жълто-черните“ надделяха с 2:0 като гост на Вердер Бремен в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Българският национал Илия Груев бе резерва за домакините и влезе в игра в 71-вата минута.

През първото полувреме домакините имаха предимство в играта, а в най-добрия им шанс за гол удар на Мичел Вайзер беше отразен от Грегор Кобел.

Развръзката дойде през втората част. Дортмунд вдигна оборотите и натисна сериозно Вердер. Павленка се отчете с няколко отлични спасявания, но в 67-ата минута бе безпомощен. Нико Шлотербек комбинира с Джейми Биное-Битънс, който се разписа за 0:1.

В 85-ата минута бе сложен край на спора. Юлиан Бранд бе намерен отлично от Рафаел Герейро и се разписа за крайното 2:0 за Борусия Дортмунд.

„Жълто-черните“ са на 3 точки от лидера Байерн, докато Вердер е на 9-а позиция с 27 точки.