Втора поредна издънка на Арсенал (ВИДЕО)

0
Арсенал-Брентфорд
снимка: БТА

Лидерът в английската Висша лига Арсенал направи втора поредна издънка. „Артилеристите“ достигнаха само до равенство 1:1 при домакинството си на Брентфорд, но остават начело в класирането с 6 точки аванс пред втория Манчестър Сити.

Липсата на Габриел Жесус продължава да се отразява на офанзивната мощ на тима на Артета и той трудно стига до голови положения. През първата част лондончани бяха надиграни, като при единствената си възможност Сака падна за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Гостите пък удариха греда, след като Айвън Тони направи хубав рейд, премина и вратаря, а след това на празна врата уцели гредата.

Брентфорд продължи да създава по-добри положения от Арсенал и след почивката. Тони получи нов отличен шанс, но топката профуча покрай гредата.

Арсенал откри резултата в 66-ата минута. Леандро Тросар си освободи пространство в наказателното поле и с хубав удар отбеляза първия си гол за лондончани.

След няколко минути обаче равенството бе възстановено. При разбъркване в наказателното поле на домакините, Айвън Тони този път не сгреши и прати топката в мрежата за 1:1.