ВАР остави Челси отново без победа (ВИДЕО)

0
Челси-Уест-хям
снимка: БТА

Челси записа пореден мач без победа като гост. Отборът на Греъм Потър завърши 1:1 в лондонското дерби с Уест Хям, но определено може да има претенции към ВАР.

„Сините“ доминираха изцяло през първото полувреме, като с пропуски се отличиха Рийс Джеймс и Жоао Феликс. Вторият дори вкара гол, който бе отменен заради засада.

В 16-ата минута Челси откри резултата. Енцо Фернандес намери отлично Жоао Феликс, а той с едно докосване прати топката в мрежата. Малко по-късно гол на Кай Хаверц бе отменен заради засада.

Противно на логиката в 28-а минута Джаръд Боуен насочи топката успоредно на голлинията, а Емерсон успя да я мушне в мрежата и резултатът бе изравнен – 1:1.

През второто полувреме Челси продължи по-активно, а „чуковете“ опитваха да стигнат до нещо опасно чрез контраатаки.

Уест Хям успя да вкара гол чрез Соучек в 81-ата минута, но той бе отменен заради засада. Няколко минути по-късно дойде най-спорното положение в мача. При удар към вратата на Уест Хям Соучек легна на земята и изби в ръка. Играчите на Челси скочиха в искане на дузпа, но незнайно защо такава не бе отсъдена.

В крайна сметка до края не падна нов гол и двубоят завърши 1:1.

Уест Хям се изкачи до 15-ото място с 20 точки, докато Челси е 9-и с 31.