Тотнъм пребори Сити и помогна на Арсенал ВИДЕО

0
Хари Кейн, Тотнъм
Twitter.com

Тотнъм победи с 1:0 шампиона на Англия Манчестър Сити в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига. Хари Кейн заби своя гол номер 200 във Висшата лига и помогна на градския съперник Арсенал да запази преднината си на върха. Кристиан Ромеро пък бе изгонен в 87-ата минута.

Домакините от Тотнъм започнаха по-силно срещата и успяха да открият резултата в 15-ата минута. Пиер-Емил Хьойберг намери Хари Кейн в наказателното поле, а голмайсторът се разписа с хубав удар.

Едва в края на полувремето „гражданите“ се раздвижиха и удар на Марез разтресе гредата.

През второто полувреме Тотнъм се отбраняваше добре, а единствените възможности за гол на тима на Пеп Гуардиола бяха пред Хулиан Алварес, но той на два пъти не успя да реализира.

В последните минути на мача Кристиан Ромеро извърши нарушение срещу Джак Грийлиш и бе изгонен за втори жълт картон, но „шпорите“ удържаха аванса си.

Манчестър Сити е 2-ро място във временното класиране с актив от 45 точки. Лидерът Арсенал има пет повече и мач по-малко. Тотнъм се намира на 5-а позиция с 39 пункта във Висшата лига.