Щутгарт си отвори широко вратата на Бундеслигата

0
щутгарт
Снимка: БТА

Щутгарт спечели убедително първия мач от финалния бараж за влизане в Бундеслигата. „Швабите“ победиха гостуващия тим на Хамбургер с 3:0 на препълнения „Мерцедес-Бенц Арена“ и направиха огромна крачка към оставането в германския елит.

щутгарт

Домакините започнаха вихрено мача и още преди да са изткли 60 секунди те вече водеха в резултата. Гръцкият защитник Константинос Мавропанос засече с глава центриране от корнер и хвърли триубните в тотален фурор. В 27′ възпитаниците на Себастиан Хьонес можеха да увеличат прднината си, но нападателят от Гвинея Серу Гираси изпусна дузпа, която бе спасена от стража на гостите Даниел Фернандес. Така и завърши първата част.

Темпото на мача се вдигна още повече през втората част, която стартира по още по-блестящ начин. 10 минути след подновяването на играта домакините водеха с 3:0 след голове на Йоша Вагноман и Серу Гираси, който се реабилитира за изпуснатия 11-метров наказателен удар.

щутгарт

Ситуацията за „червените шорти“ стана още по-ужасяваща в 69′, когато Анси Сухонен бе изгонен след неадекватно и грубо нарушение на Анси Сухонен. За щастие на Тим Валтер, срещата завърши без повече голове.

Реваншът на „Имтек Арена“ е в понеделник, 5.06.