Запазена марка: Манчестър Юнайтед се препъна в слабак

0
Манчестър Юнайтед Лийдс
Снимка: БТА

Манчестър Юнайтед не успя да победи борещи се за оцеляване Лийдс на своя „Олд Трафорд“. Възпитаниците на Ерик тен Хаг все пак спасиха точката при 2:2, след като изоставаха с два гола.

Отложеният мач от английската Висша лига започна със студен душ за „червените дяволи“. Те се оказаха догонващи след няма и минута игра. Точен за гостите бе италианският нападател Вилфред Гнонто.

До края на полувремето Манчестър Юнайтед натисна здраво съперника, но не съумя да изравни. Противно на очакваното през втората част Лийдс удвои аванса си. Голът отново бе бърз – в 48-ата минута Рафаел Варан си отбелязя автогол.

След час игра Тен Хаг пусна Джйедън Санчо, който застана на мястото на Маркъс Рашфорд, а последният се ротира на върха на атаката. Това се оказа печеливш ход и намиращият се във феноменална форма Маркъс намали 180 секунди по-късно.

В 70-ата минута пък Санчо се разписа. До края на мача обаче Манчестър Юнайтед така и не успя да стигне до пълния обрат.