Вердер се спаси срещу Гладбах в края, Груев с почти цял мач

0
Маркус Тюрам, Борусия Мьонхенгладбах - Вердер
Twitter.com

Борусия Мьонхенгладбах и Вердер Бремен направиха атрактивно равенство 2:2 в двубоя си от 25-ия кръг в немската Бундеслига.

За гостите от Бремен почти цял мач изигра българският полузащитник Илия Груев-младши. Той бе сменен в 82-ата минута от бившия играч на Борусия Дортмунд Максимилиан Филип. Смяната стана при резултат 2:1 в полза на Гладбах.

Равенството на практика не нанесе никакви промени в класирането на двата тима, които са съседи в таблицата. „Жребчетата“ са десети с 31 точки, колкото има и Вердер на единадесетата позиция.

Първата част премина без голове, но през втората се разрази истинска вихрушка. Френският национал Маркус Тюрам откри в 48-ата, но Марвин Дюкш изравни, точно когато полувремето се преполовяваше.

Флориан Нойхауз даде отново преднина на Борусия в 73-ата минута, преди Дюкш да вкара втория си гол в мача минута преди изтичането на редовните 90 минути, носейки точката на своите.