Впечатляващата серия на Байер Леверкузен продължава

0
Байер Леверкузен

Байер Леверкузен продължава впечатляващата си серия. „Аспирините“ победиха с 2:1 у дома Фрайбург в последен двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата. Байер вече е с 25 точки и без загуба през новата кампания.

По-активната игра на тима на Шаби Алонсо резултира в гол в 36-ата минута, когато точен бе Флориан Вирц. Асистенцията отиде на сметката на Джефри Фримпонг.

След точно час игра резултатът стана 2:0. Вирц подаде на Йонас Хофман, който стреля от дистанция, а топката се отби в гредата и след удар във вратаря на гостите Ноа Атуболу влезе в мрежата.

Малко след това Леверкузен пропусна да вкара трети гол чрез Фримпонг, чийто изстрел спря в гредата.

Фрайбург върна един гол 20 минути преди края – Мануел Гулде отбеляза с глава след центриране от Винченцо Грифо.

До края на двубоя гостуващият отбор пропусна да изравни резултата, а „аспирините“ основно се бранеха.

Байер няма нито едно поражение в последните си 13 двубоя във всички турнири.