
Двамата български тенисисти, които участват в основната схема на „Уимбълдън“, научиха кога ще стартират първите им мачове във вторник.
Първа на тревния корт в Лондон излиза най-добрата ни ракета при жените Виктория Томова. 28-годишната българка, която заема 99-о място в световната ранглиста, ще се изправи срещу американката Бернарда Пера от 13:00 часа българско време. Това е втори мач между двете, като единствената им среща досега е на твърди кортове и е спечелена от Пера с 2:1 сета.
31-годишният Григор Димитров, който е 22-ри поставен в основната схема на надпреварата, ще се изправи срещу японеца Шо Шимабукуру, който е 162-ри в света. Срещата е насрочена за 16:30 часа българско време, но по всяка вероятност ще започне около 17:00 часа наше време. Двамата никога не са играли един срещу друг.





























Няма коментари.