
Спортист номер 1 на България за 2022г. – Александър Везенков, даде интервю за официалния YouTube канал на новия си отбор Сакраменто Кингс. 28-годишният национал на България премина в отбора от столицата на щата Калифорния и през следващия сезон ще играе в най-комерсиалното баксетболно първенство в света.
„Чувствам се много добре тук, защото се присъединявам към отбор, който печели“, заяви трикратният MVP на гръцкото баскетболно първенство.
„Обичам да съм конкурентноспособен, да печеля. Да дойда в такъв отбор, който през миналия сезон игра чудесно, е чест и ще дам най-доброто от себе си да помогна на отбора“, обяви Най-полезният играч в Евролигата за изминалия сезон.
“Чувствам, че все едно познавам всички тук, защото хора от ръководството дойдоха толкова много пъти в Гърция. От генералния мениджър до треньорския щаб. Говорих много с помощник-треньорите и те ме запознаха с обстановката дори преди да започнем да говорим за нещо. Беше от помощ, че дойдоха толкова много пъти в последната година. Наистина го оценявам“.
“Нясно съм, че НБА е тотално различно първенство от Европа, но съм готов. Почти на 28 съм, ще използвам опита си и ще направя каквото трябва, за да печелим. Ако треньорът ме помоли за определено нещо, ще се опитам да го сторя. Разбира се, ролята ми в Европа бе различна”.
“Всичко е много бързо. Темпото е по-бързо. Играчите са по-атлетични, има много талантливи баскетболисти, но аз вярвам в себе си и в работата, която съм положил, за да стигна дотук, така че ще продължавам с това, което правя и ще дам всичко от себе си.“
“Баща ми е моят модел за подражание. От 3-годишен ме водеше на паркета, за да видя какво е баскетболът. Винаги ме е натискал да ставам по-добър и по-добър. Никога не е доволен, така че това също ми помага. Без него нищо нямаше да е същото. Беше много горд. За баща да види детето си в НБА е нещо уникално и мисля, че беше дори по-щастлив и от мен.”
“Когато израствах гледах много НБА и помня онзи отбор с Пея Стоякович, Владе Дивач, Крис Уебър, Майк Биби и Дъг Кристи, но след това годините бяха трудни. Не беше добър момент за франчайза, но през миналия сезон нещата потръгнаха. През миналата година гледах доста мачове, защото правата ми бяха тук, така че исках да съм подготвен за следващия сезон. Знам много за сегашния отбор”.
“Винаги съм харесвал Дирк Новицки заради стила му и лоялността му. Винаги ми е бил модел на подражание, както и Пау Гасол. Повече европейци гледах, все пак идвам от Европа”.
“Сакраменто играе на високо темпо, с пресечки и “хендофи”, с много скорост и движение в нападание, така че мисля, че стилът ми пасва перфектно. В защита ще дам най-доброто от себе си. Видях как играе отборът. С агресия срещу съперника, така че съм тук да се съревновавам”, добави родният баскетболист.
“Искам да имам активна роля в ротацията и да помогна на отбора. Знам, че първите месеци ще бъдат трудни, както е на всяко ново място, но всички ще ми помогнат да свикна много бързо, така че съм благословен да съм тук”.
“Искам да срещна Голдън Стейт Уориърс и Лос Анджелис Лейкърс, защото през миналия сезон отборът загуби от Голдън Стейт в плейофите, те разполагат със страхотни играчи. Разбира се, да играеш срещу Леброн е нещо различно”.
“Обичам да ходя на кино или да гледам филми в нас. Да вечерям с приятели, да се разхождам из града, да мисля. Обичам да гледам други спортове като тенис и футбол. Никога не съм гледал американски футбол, но може би ще се наложи. Кръстникът, Невъзможно бягство са любимите ми филми”.
“Не мисля, че имам скрит талант. Може би феновете ще са разочаровани. Говоря английски, испански, български, гръцки. Това е някакъв талант. Бих научил френски, защото мисля, че е хубав език, романтичен”.
“Привържениците могат да очакват, че във всеки мач ще давам 100% от себе си. Знам, че подкрепят отбора и през миналата година залата бе пълна всеки мач. Това са очакванията ми и за този сезон. Да е пълна залата и да получим допълнителна енергия от тях и да запазим високите стандарти от миналата година”, завърши Везенков.





























Няма коментари.