Валенсия закри кръга с комфортна победа срещу Кадис

0
валенсия кадис
twitter.com/LaLigaEN/

Валенсия спечели домакинството си на Кадис с 2:0 в последен мач от 10-и кръг на испанската Ла Лига. Срещата на „Местая“ протече напълно под диктовката на „прилепите“, които можеха да се поздравят с още по-убедителен резултат, ако не бяха многото пропуски пред вратата на гостите.

Интригата в двубоя приключи още преди да е дошла почивката. Хосе Гая откри резултата в 4′, а в 22′ Роберт Наваро от Кадис бе изгонен с директен червен картон след необмислено влизане в краката на противник. В самия край на първото полувреме домакините удвоиха аванса си след гол на Юго Дуро.

В 78′ резервата Роман Яремчук също се разписа, но попадението не бе зачетено заради засада.

Валенсия заема осмо място във временното подреждане с 14 точки, докато Кадис е на 16-а позиция с 9 пункта.