Украинци хвърлиха много здрав бой на Септември

0
Мартин Стоянов, Септември - Кривбас
БТА

Украинският Кривбас разби столичния Септември с 5:0 в контролна среща, която се игра на турска земя. Украинците превъзхождаха през цялото време септемврийци и постигнаха убедителната си победа благодарение на головете на Хомченовський (6`), Дебелко (39`), Банада (58`), Татарков (60`) и Устименко (79`).

Кривбас не само отбеляза експресен гол още в 6-ата минута, но и доминира през всичките оставащи 84 минути от мача минути.

Удар на Хомченовски от средна дистанция изненада Шейтанов на бърза ръка след само шест минути за 1:0. Нападенията към българската врата продължиха и след два пропуска, Роман Дебелко от дузпа вкара за 2:0.

В началото на второто полувреме Кривбас направи няколко добри атаки, като Капич асистира за третия и четвъртия гол. В 58-ата минута Банада с глава засече на втора греда и направи резултата класически, а 120 секунди по-късно Никита Татарков взе топката от двойно подаване, влезе на скорост и с второто си докосване се разписа за 4:0.

Рифат Капич асистира и за петия гол, правейки хеттрик от голови подавания. Последният гол бе дело на Денис Устименко от далечна дистанция.