Третодивизионен тим лепна огромно петно на Байерн Мюнхен

0
Томас Мюлер, Байерн Мюнхен

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен отпадна от турнира за Купата на Германия, след като загуби с 1:2 от Заарбрюкен. Третодивизионният тим написа една от най-срамните страници в историята на германския хегемон.

Срещата започна силно за баварците. Те поведоха след четвърт час игра Томас Мюлер вкара във вратата на Заарбрюкен с мощен удар.

Сетне дойде и първата от няколкото лоши вести за Байерн. Матайс де Лихт получи контузия и бе заменен от Конрад Лаймер.

В добавеното време дойде изравнителният гол. Топката бе подарена на Лукас Бьодер, а той намери Патрик Зонтхаймер, разстрелял впоследствие Мануел Нойер за 1:1.

Байерн започна силно второто полувреме, но така и не стигаше до гол. С пропуски се отличиха Лирой Сане, Кингсли Коман и Серж Гнабри.

Развръзката дойде в петата минута на добавеното време. Ами Найфи намери Марсел Гаус в пеналта, а защитникът матира Нойер за 2:1.