Вики Томова достигна 1/4-финалите в Испания

0
Виктория Томова
Снимка: БТА / BTA

Най-добрата българска тенисистка – Виктория Томова, се класира за четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в испанския град Лес Франкесес дел Байес, след като победи с 6:4, 2:6, 6:4 швейцарката Джил Тайхман, която през лятото на миналата година достигна до 21-ото място в света.

Срещата продължи 2 часа и 8 минути. Петата поставена в схемата Томовавзе първия сет с ключов пробив в десетия гейм, но във втората част Тайхман поведе с 5:1 и изравни резултата.

В решаващия трети сет швейцарката поведе с два пробива и 3:0, но Томова взе четири поредни гейма и обърна до 4:3. В седмия и в деветия гейм Вики отрази по два брейкбола, след което реализира пробив, за да триумфира с 6:4.

С успеха българката заработи 25 точки за световната ранглиста, в която заема 99-ата позиция, а следващата ѝ съперничка ще бъде 19-годишната квалификантка от Франция Ная Берекоешеа, която е 535-а в класацията на WTA.