Световният №1 с нова блестяща победа в Маями

0
Карлос Алкарас
БТА

Световният номер 1 в тениса – Карлос Алкарас, се класира за 1/8-финалите на турнира от сериите „Мастърс“ в Маями след нова отлична победа над сърбина Душан Лайович с 6:0, 7:6 (5). Миналата седмица 19-годишният испанец триумфира в първия турнир от сериите „Мастърс“ за годината в Индиън Уелс, като той вече има 16 победи и само една загуба през сезона.

Алкарас доминираше изцяло в първия сет, в който не даде нито един гейм на съперника си, но втората част бе оспорвана и въпреки че се пропуска, когато сервираше за мача при 5-4, испанецът все пак взе своето в тайбрека за чиста победа след час и 31 минути игра. Алкарас, който защитава титлата си от миналата година, показа агресивна игра и реализира 27 печеливши удара срещу само 8 за опонента му.

Третият поставен в схемата Каспер Рууд отпадна след загуба от нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6:3, 4:6, 4:6, докато руснакът Даниил Медведев също е в следващата фаза след отказване на съперника му Алекс Молкан от Словакия. Победи записаха още Холгер Руне, Андрей Рубльов, Яник Синер, който се справи с първата ни ракета Григор Димитров, и Емил Руусувори.

При жените световната №2 Арина Сабаленка и шампионката от Дубай Барбора Крейчикова ще играят една срещу друга на трети пореден турнир. Тенисистката от Беларус стигна до 1/8-финалите в Маями с категорична победа 6:1 6:2 над Мари Бузкова.