Спартак Варна победи македонци на турска земя

0
Спартак Варна
Снимка: spartakvarna.bg

Спартак спечели с 2:0 срещу Македония Гьорче Петров последния си спаринг на турска земя. Така „соколите“ приключват лагера в южната ни съедка с две победи – тази срещу македонците и срещу косовския Малишева с 2:0, и с две равенства – 1:1 срещу Черноморец Одеса и 0:0 с Минай.

В днешната проверка Димитър Димитров отново заложи на схема 3-4-2-1 и използва 17 футболисти. В мача заради болки не участваха Роберто Хименес, Божидар Васев и Никола Борисов.

Добро впечатление в играта на „соколите“ направи високата им преса, с която те затрудняваха съперника с изнасянето на топката и или му я отнемаха и започваха атаки.

В началото Руменов и Антуи отправиха далечни удари, но в аут. В 15-ата минута след показна контра Жуао Марио бе изведен сам срещу вратаря, но изстреляната от него топка премина на сантиметри край страничната греда.

Шест минути по-късно Руменов пробва рефлекса на вратаря Тасев, който спаси удара.

В 26-ата минута играч на македонците се откъсна сам и нахлу към наказателното поле. Кристиано Фигейредо обаче излезе навреме и парира и без това лекия шут. После Руменов опита атрактивно изпълнение на задна ножица, но кълбото отиде във вратаря.

В 42-рата минута Ромеей проби по десния фланг и центрира добре, Лерой Микелс се извиси над всички и насочи топката към вратата, но тя премина в опасна близост край лявата странична греда.

Две минути след това македонецът Алексовски бе изведен отдясно, Фигейредо обаче отново скъси ъгъла и му попречи да шутира добре.

В 59-ата минута след грешка на Пламен Димов Стойков нахлу сам срещу влезлия след почивката Иван Дичевски, но шутира ниско край дясната странична греда.

В 67-ата минута току-що влезлият Денис Баланюк откри резултата със страхотен удар и гол-шедьовър. Нападателят шутира от дъгата на голямото наказателното поле, топката отскочи от дясната странична греда и влетя в мрежата зад плонжиралия Стоянович – 1:0 за Спартак.

В 70-ата минута Лерой Микелс прехвърли майсторски стената от фаул, но Стоянович се метна и изби в корнер.

В 82-рата минута след фаул срещу Ромеей и провокация от страна на македонец, играчи на двата отбора се бутаха и блъскаха за кратко, но мелето бе туширано в зародиш и не се стигна до батални сцени.

В 85-ата минута Румен Руменов вкара гол-близнак на първото попадение. От същото място, от което бе шутирал и Баланюк, Руменов стреля силно и топката бе насочена отново точно в десния долен ъгъл – 2:0 за Спартак.

Спартак – първо полувреме: 31. Кристиано Фигейредо – 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов (кап), 66. Александър Цветков – 14. Ивеш Ромеей, 17. Александър Белоусов, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов – 13. Лерой Жак-Микелс – 23. Жуао Марио, 47. Родни Антуи.

Спартак – второ полувреме: 21. Иван Дичевски – 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов (кап), 66. Александър Цветков (77 – 20. Нейтън Олдър) – 14. Ивеш Ромеей, 17. Александър Белоусов (73 – 11. Виктор Митев), 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов (64 – 51. Иван Йорданов) – 13. Лерой Жак-Микелс – 23. Жуао Марио (77 – 28. Андриан Димитров), 47. Родни Антуи (64 – 27. Денис Баланюк)